PSEUDOTVŮRCI VELICE PILNĚ PŘIPRAVUJÍ PLNOST NEGATIVNÍHO STAVU
Hackeři čínské vlády prý napadli Pentagon
Internet je také zbraň
4.9.2007
Washington/Peking - Když Pentagon na začátku roku varoval před využíváním internetu v Čínské lidové armádě, netušil, že hackeři zasáhnou i jeho informační systém.
List The Financial Times (FT) teď napsal, že v červnu spadla na týden síť v úřadu amerického ministra obrany Roberta Gatese.
Podle nejmenovaných zdrojů to způsobili lidé blízcí právě čínským ozbrojeným složkám.
Peking považuje obvinění za nepodložená. Spojení s podobným typem zločinu odmítá.
"Čína je připravená spolupracovat s ostatními zeměmi, včetně USA, na potírání internetové kriminality," řekla mluvčí čínského ministerstva zahraničí Ťiang Jü.
Podle FT Pentagon stále vyšetřuje, jaké množství a co za data zmizelo.
Kdo používá čínské počítače?
Za poslední dva týdny čelí Čína už druhému podobnému obvinění.
V předvečer pekingské návštěvy německé kancléřky Angely Merkelové týdeník Der Spiegel napsal, že počítače v kancléřství a na třech dalších německých ministerstvech byly napadeny tzv. Trojskými koni, tedy špionážními programy.
Der Spiegel citoval zdroje, podle kterých za incident mohli právě hackeři napojení na čínskou armádu.
Napadání počítačových sítí přes internet se stává stále účinější zbraní. Americké ministerstvo obrany dokonce tvrdí, že hackování je součástí čínských vojenských plánů.
Experti upozorňují, že nejlidnatější země světa je plná neregistrovaných a nehlídaných sítí a počítačů. Jejich uživatelé tak můžou pocházet z jakékoliv části světa, nejen z Číny.
7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde: