PSEUDOTVŮRCI VELICE PILNĚ PŘIPRAVUJÍ PLNOST NEGATIVNÍHO STAVU
Sociální sítě se stávají hlavním prostředkem k napadání chytrých telefonů
LOUTKOLIDÉ PLANETY ZEMĚ JSOU VE SVÉM NEGATIVNÍM STAVU STÁLE VÍCE OVLÁDÁNI (JE TO 98 % OBYVATELSTVA), A K TOMU PATŘÍ I ZVĚTŠUJÍCÍ SE OVLÁDÁNÍ POMOCÍ SOCIÁLNÍCH SÍTÍ S PC, NTB, MOBILY ATD. PROTOŽE JSOU PŘEVÁDĚNY SYSTÉMY ŽIVOTNÍCH KOMUNIKACÍ LOUTKOLIDÍ SEM, LOGICKY Z TOHO VYPLÝVÁ JEJICH ZNEUŽÍVÁNÍ A VYTVÁŘENI STÁLE NOVÝCH A NOVÝCH PROBLÉMŮ. TECHNOLOGIE JSOU DODÁVÁNY JEŠTĚRY Z PEKEL. V PŘÍPADĚ ZRUŠENÍ FYZICKÝCH PENĚZ (KDY SE VĚTŠINOU PLATÍ MOBILEM) SI KAŽDÝ POZITIVNÍ - NEOVLÁDANÝ ČLOVĚK (2 % POPULACE) MŮŽE DOMYSLET, ZE TO BUDE ZARUČENÁ POKRAČUJÍCÍ CESTA DO PEKEL TĚCHTO UBOŽÁKŮ - UŽIVATELŮ CHYTRÝCH TECHNOLOGIÍ.
29. dubna 2012
Populární internetové sociální sítě se stávají nejoblíbenějším nástrojem počítačových zločinců k napadání mobilních telefonů. Zaměřují se zejména na platformu Android. Vyplývá to ze zprávy antivirové firmy AVG za první čtvrtletí letošního roku.
"Zaznamenali jsme velký nárůst ve využívání sociálních sítí, jako je Facebook a Twitter, při cílení na uživatele Androidu. Kyberzločinci zjistili, že je velmi pohodlné distribuovat svůj škodlivý software přímo na mobilní přístroje pomocí těchto sítí," uvedl Yuval Ben-Itzhak z AVG.
Facebook má přes 845 miliónů aktivních účtů a Twitter 140 miliónů. V současnosti je zároveň celosvětově přes 300 miliónů uživatelů chytrých telefonů s operačním systémem Android a každý den přibude přes 850 000 dalších telefonů a tabletů. Jen v minulém roce musel Google odstranit přes 100 škodlivých aplikací ze svého oficiálního obchodu pro Android Google Play.
Většina mobilních přístrojů je vázána k účetnímu systému mobilních operátorů, a tím umožňuje škodlivým programům vydělávat peníze mnohem efektivněji než na tradičních počítačích. Vše, co musí útočník udělat, je navést uživatele k tomu, aby si na svoje zařízení nainstaloval škodlivou aplikaci, jejíž pomocí mohou pak získávat peníze přes účetní systém mobilního operátora využíváním služeb prémiových SMS. Ve spoustě případů jsou nepravidelně účtovány nízké částky, čehož si mnohdy uživatel vůbec nevšimne.
Zločinci si na Facebooku zakládají falešné profily, které stahují škodlivé programy na mobilní zařízení. Na ty pak náhodně zvou uživatele Facebooku. Na Twitteru si vytváří spamový profil a posílají tweety, které odkazují na škodlivé programy.
7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde: